• Fotografie sú už pre vás pripravené

• Milí rodičia, fotografie máte pripravené, prineste si , prosím, peniažky . Celý set so spoločnou fotkou 16.-€, spoločná fotografia triedy 2,50 €. Súrodenecké fotky tiež 2,50€.  Tí naši škôlkari sú nádherní...

• Rozlúčka s predškolákmi

v utorok o 15.00 bude v kultúrnom dome rozlúčka s predškolákmi. Prosíme rodičov "nepredškolákov" , aby prišli pre deti výnimočne do 15.00, pokiaľ im to ich povinnosti dovolia. Ďakujeme za porozumenie.

• Obmedzenie a prerušenie prevádzky v letných mesiacoch

na základe rozhodnutia zriaďovateľa bude v materskej škole v čase od 17.júla 2023 do 31.augusta 2023

p r e r u š e n á           p r e v á d z k a.

V čase od 1.júla do 14. júla 2023 bude v prevádzke len jedna trieda pre deti rodičov, ktorí nevyhnutne materskú školu v tomto čase potrebujú. Pani učiteľky budú evidovať Váš záujem.

V novom školskom roku sa uvidíme 4. septembra 2023.

• Hôrkolympiáda 2023

• Štvrtok 1. júna 2023

Aj tento rok naše deti  oslávia svoj sviatok MDD športom. V dopoludňajších hodinách sa uskutoční v záhrade MŠ naša školská Hôrkolympiáda, kde si deti zmerajú sily v hode loptičkou vrchným oblúkom, v skoku do diaľky z miesta a v behu. Hôrkolympiádu podporí aj pán starosta a predsedom nášho hôrkolympijského výboru bude tento rok Tomáš Maník .

Deti budú mať škôlkarske tričká s logom triedy a rovnaké šiltovky. Prosíme pohodlné kraťasy, alebo tepláky, leginy a hlavne dobrú obuv na športovanie.

Prosíme o pomoc rodičov :

- hneď ráno ešte pred začiatkom akcie budeme rozkladať "párty stany", máme 3 nové aj s bočnými zástenami , ešte sme ich nepoužili, veľmi uvítame pomoc zručných tatkov

- pomoc pri štarte, meraní,  zapisovaní výsledkov a hlavne povzbudzovaní :)

- ak máte vo firme nejaké drobnosti, pexesá, čo by mohlo potešiť deti ako odmena, budeme radi, ak sa podelíte:)

Traja najúspešnejší športovci z triedy predškolákov budú reprezentovať našu MŠ v piatok 2.6.2023 .

Tešíme sa a vopred ďakujeme za Vašu pomoc.

• Výlet do ZOO v Spišskej Novej Vsi

• Týždeň radosti - streda 31.5.2023

Výlet do ZOO z technických dôvodov prekladáme na stredu 31.5.2023. Prosíme rodičov, aby deti pripravili rovnako ako v pondelok - vhodná obuv, oblečenie, pitie a niečo na zahryznutie (cesta je dlhá :). Pre deti máme rovnaké šiltovky, aby sme ich dobre videli..Nezabudnite natrieť deti ochranným krémom. Ďakujeme.

Kto ešte nestihol podpísať informovaný súhlas a prispieť na vstupné 2 €, vybavíte to u pani učiteľky v triede.

• Blíži sa týždeň radosti

• Pondelok 29.5.2023

V pondelok sa vyberieme na minivýlet  v okolí MŠ.  Pôjdeme si pozrieť Green Horse s koníkmi a zahráme si pátračskú hru na lúke. Prosíme rodičov, aby deti vhodne obliekli a obuli ( nezabudnite na šiltovky, šatky ) a natreli ochranným krémom.  Do ruksačikov okrem vody môžete pribaliť nejakú "fajnotku".

• Tento rok trochu inak..

• Milí rodičia, takto budú vyzerať fotky ..pokiaľ máte záujem aj o individuálnu fotografiu v domčeku, zajtra ešte naša Pavla pokračuje vo fotení, stačí povedať pani učiteľke.

• Fotografka u nás v škôlke

v utorok 23.5.2023 a  v stredu 24.5.2023 budeme mať v MŠ fotografku Pavlu.

Individuálne fotenie je dohodnuté pre predškolákov , skupinové fotenie pre každú triedu .

Ak chcete individuálne foto aj mlaších detí, resp. súrodencov ( aj zo ZŠ ), kámošov, informujte o tom pani učiteľku v triede.

• Platby za stravu

• Správa od p. vedúcej ŠJ

Milí rodičia, prosím Vás, aby ste po májovej úhrade stravného zrušili resp. pozastavili  trvalé príkazy platieb za stravu. V mesiacoch jún - júl - august neposielajte žiadne platby.

• Na farme

• Vo štvrtok 4.5. 2023 budeme mať v škôlke divadelnú návštevu :). Prosíme si 2 €.

• Bez tých najmenších by to nebolo ono:)

• Aj tento rok naše deti prispejú programom na  akcii, ktorá oživila krásnu tradíciu.  Pani učiteľky pripravia veniec a deti pomôžu vyzdobiť celý krásny máj.

Pani učiteľky v triede s Vami osobne dohodnú podrobnosti ohľadom príchodu a oblečenia.

• Upozornenie na chorobnosť

vzhľadom na zvýšenú chorobnosť detí ( a následne aj zamestnankýň MŠ ) v tomto období dôrazne pripomínam, že materskú školu môžu navštevovať len zdravé  deti. V prípade, že sa ochorenie prejaví počas pobytu dieťaťa  v materskej škole, pani učiteľky majú povinnosť Vás o tom písomne informovať ( žltá karta) a na nasledujúci deň nesmú dieťa do materskej školy prijať. (O tom, že dieťa má alergiu, treba potvrdenie pediatra.)

Prosím Vás o skutočne zodpovedný prístup, nielen vo vzťahu k zdraviu svojho dieťaťa, ale rovnako k ostatným deťom i dospelým v MŠ. V čase 6.4. 2023 až 11.4.2023 ( Veľká noc) bude v MŠ prerušená prevádzka a maródi sa nám doliečia.. do konca školského roka už si budeme škôlku užívať nepretržite, dúfam, bez prerušenia kvôli chorobnosti.

Verím, že toto prechodné obdobie vydržíme v zdraví  a čoskoro sa už budeme tešiť z krásnych teplých dní a veselých akcií, ktoré nás čakajú. Ďakujem

Riaditeľka MŠ

• Prerušenie prevádzky

oznamujeme Vám, že na základe rozhodnutia zriaďovateľa bude v materskej škole

od 6.4.2023 ( štvrtok) do 11.4.2023 ( utorok) prerušená prevádzka.

Opäť sa uvidíme v stredu 12.apríla 2023.

• Prerušenie prevádzky

• Oznamujeme rodičom, že na základe rozhodnutia zriaďovateľa  bude  od 6.3.2023 do 10.3.2023 v materskej škole prerušená prevádzka.

Prevádzka opäť začne v pondelok 13.3.2023.